Individuální cvičení - jednotlivci

spočívá v individuálním přístupu ke klientovi. Je zaměřeno zejména na pochopení vlastního těla, rozhodně nenahrazuje lékařské vyšetření ani stanovení diagnozy. První seznámení probíhá cca 1 hod. Klient shrne svůj zdravotní stav, lékařskou diagnozu a popíše, jak vnímá své potíže od jejich vzniku. Po vyhodnocení držení těla, rozsahu pohybů a síly svalů proběhne individuální cvičení dle potřeb klienta s využitím náčiní (míčky, overbally, gymbally, balanční podložky, popruhy, terabandy aj.), příp. s využitím autotrakčního lehátka. Na závěr po  shrnutí stavu, dohodneme další postup včetně výběru vhodných cviků a sestav a stanovení konečného cíle i dílčích cílů.

Individuální cvičení - mini skupina 5 až 6 cvičenců - mužů i žen

Hodina je zaměřena zejména na pohybový aparát, prevenci, či bolesti zad, kloubů apod. dle individuálních potřeb klientů. Osvědčilo se společné cvičení mužů i žen. 

Cvičíme s náčiním (gymbaly, overbaly, míčky, balanční podložky, popruhy, terabandy aj.). Dále je možno využít autotrakční lehátko na protažení nebo orbitrak pro posilování nohou a zad.

Sobotní cvičení v malých skupinách se více zaměřuje na cvičení těla, mysli a ducha, na aktivaci energetických drah a center, na nové zdroje životní energie, uvolnění napětí a stresů.

V případě individuálních cvičení lze využít Autotrakční lehátko, které slouží k preventivnímu a léčebnému účelu při bolestech a onemocnění zad, páteře a pohybového systému. Má blahodárné účinky na celý organismus. V obrácené poloze na autrakčním lehátku se svaly rychle uvolňují a páteř se citelně prodlouží již po několika minutách. Toto prodloužení je způsobeno znovunasátím tekutiny do jádra ploténky. Tím dochází k regeneraci meziobratlových plotének. Využití autotrakčního lehátka se nedoporučuje v případě totální endoprotézy kyčlí a kolen.

Cvičební DVD

jsou připravena tak, aby sloužila jednotlivcům jako návod ke cvičení. V úvodu je řečeno, k čemu slouží celé cvičení či jednotlivé sestavy a během cvičení jsou prováděné cviky předváděny a zároveň komentovány. DVD je možno zakoupit v místě cvičení nebo objednat přes "Kontaktní formulář" na dobírku.

Přehled cvičebních DVD:

DVD1: Harmonizační sestavy - obsahuje 5 sestav, které slouží k harmonizaci a protažení celého těla. Každá jedna sestava je vynikající způsob, jak procvičit své tělo i mysl. Přehled sestav: Orgánová sestava s dynamickými cviky, Osm brokátů, Sedm lotosových květů, Dvanáct cviků na nervy, Orgánová sestava základní. Délka DVD: 1 hod. a 11 min.

DVD2: Kruhová guma - obsahuje celou cvičební jednotku zaměřenou na zvýšení pohyblivosti, zpevnění svalů a předcházení bolestem pohybového aparátu. Využívá odporovou kruhovou gumu, protože jakéholiv odporové či balanční cvičení je výbornou prevencí proti osteoporóze i celulitidě. Cviky lze provádět i bez využití kruhové gumy. Je možno vybrat jednotlivé části cvičení na DVD (Úvod, Rozcvička, Harmonizační část - automasáž a větrný mlýnek, Hlavní část - protáhne a posílí svaly a klouby, Závěr - krátká relaxace). Délka 1 hod. a 4 min.

DVD3: Bederní páteř - obsahuje celou cvičební jednotku zaměřenou zejména na páteř, a to její bederní část. Je možno cvičit dle výběru celou cvičební jednotku nebo jednotlivé části cvičení na DVD (Úvod, Rozcvička, Harmonizační část, Hlavní část, Záverečná relaxace). Délka 1 hod. a 22 min.

DVD4: Hrudní páteř - obsahuje celou cvičební jednotku zaměřenou zejména na páteř, a to její hrudní část. Je možno cvičit dle výběru celou cvičební jednotku nebo jednotlivé části cvičení na DVD (Úvod, Rozcvička, Harmonizační část, Hlavní část, Záverečná relaxace). Délka 1 hod. a 17 min.

DVD5: Krční páteř - obsahuje celou cvičební jednotku zaměřenou zejména na páteř, a to její krční část. Je možno cvičit dle výběru celou cvičební jednotku nebo jednotlivé části cvičení na DVD (Úvod, Rozcvička, Harmonizační část, Hlavní část, Záverečná relaxace). Délka 1 hod. a 9 min.

Cena 1 ks DVD je 200,- Kč. V případě zaslání poštou se přičítá cena dobírky 130,- Kč.

AKCE:

DVD1 a DVD2: cena 1 ks DVD je 150,- Kč

Sada DVD3 + DVD4 + DVD5: cena sady je 500,- Kč.

Zpět

 

 


Život v harmonii

V harmonii sám se sebou, přírodou, s celým Vesmírem.