Hledání příčiny bolesti, hledání řešení, stanovení cílů

V jedné cvičební hodině jsme uvolňovali ramena. Sledovala jsem cvičenku, která měla dlouhodobé bolesti ramen. V její tváři bylo vidět úsilí, s jakým cvičí, ale i bolest, kterou jí pohyb způsobuje. Tehdy jsem si uvědomila, že vše se nedá rozcvičit. Když je problém dlouhodobý, je třeba poradit se s lékařem, požádat o stanovení diagnózy a zároveň hledat příčinu v sobě. Většinou je zapsána někde hlouběji, v naší kůře mozkové. Ale co s tím? Všechno jsem zkoušela na sobě. Když mě někde začalo něco bolet, zkoumala jsem PROČ? Dávala jsem si desítky otázek, co mi má bolest říct? Jaká jsem měla nepříjemná jednání? Co mne zabolelo v mé dušičce? Kdo mne sráží na kolena?

"Touží-li někdo po uzdravení, nejdříve se jej zeptejte, zda je připraven odstranit příčiny své nemoci."    Hippokratés (otec medicíny)

"Člověku, jenž pracuje pouze na svém fyzickém těle, bude možná trvat celá léta, než narovná svou páteř. Pokud by navíc prováděl nějaké mentální a duchovní techniky, jestliže by začal brát život trochu na lehčí váhu a zcela by změnil své chování, záda by narovnal mnohem rychleji. Ideální je starat se zároveň o fyzické tělo i o svůj duševní život."                     Lise Bourbeau (v knize Kdo jsi?)

Při hledání příčin bolesti či disharmonie mi hodně pomáhá hlubinná abreaktivní psychoterapie. Je to psychoterapie, která hledá a nachází příčiny psychických i psychosomatických potíží v traumatech, která jsme prožili v minulosti.

Při hledání řešení a stanovení cílů využívám koučování. Každý jsme jedinečný, každý máme odpověď i potřebné zdroje v sobě. Pomocí správně formulovaných otázek si sami najdeme řešení.

Dále praktikuji mentální cvičení, kde využívám Silvovy metody a lékařskou diagnózu.

Zpět


Život v harmonii

V harmonii sám se sebou, přírodou, s celým Vesmírem.