Dělej dobro svému tělu, aby Tvá duše v něm chtěla bydlet.       Teresa von Avila

Běžte dál, i když není kam dojít. Nesnažte se dohlédnou konce. To není v lidských silách. Kráčejte po své vnitřní cestě, její směr však nesmí určovat strach.         Rúmí, Súfijský básník

Zdravotní cvičení klasicky i trochu jinak

Tělo je domov naší duše. Aby se duše mohla rozvíjet, aby vyzařovala světlo, které pohladí při každém setkání, abychom mohli podávat dobrý pracovní výkon, je potřeba, aby tělo bylo v harmonii, netrápila ho žádná bolest fyzická ani psychická.

Hledala jsem a stále hledám dostupné prostředky k tomu, jak být v pohodě. Nejen tělesně, ale i psychicky, zkrátka abychom byli spokojeni sami se sebou. 

Zdravotní cvičení vnímám jako formu pohybu, který nás zbaví napětí, uvolní mysl, doplní energii, správně mobilizuje svaly a udržuje naše klouby pohyblivé. K tomu využívám cviky zaměřené na konkrétní partie těla. Každý jsme originál. Je potřeba si uvědomit, že každý potřebujeme něco jiného. Zůstává ale stejný základ: cvičení pro pohodu, pro radost z pohybu v každém věku, pro udržení si dobré kondice a dobré nálady. S využitím náčiní a příjemné atmosféry podbarvené hudbou se cvičení stává radostnou událostí dne, zastavením se v dnešním uspěchaném životě, abychom si řekli: "Mám se ráda" či "mám tě rád".

Také hledání příčiny bolesti či disharmonie, hledání řešení nápravy a stanovení cílů považuji za důležitý krok k nalezení celkové harmonie.

V případě většího oslabení pohybového systému se mi velmi osvědčilo  individuální cvičení.

K pozitivnímu ladění slouží rovněž výběr správné škály barev, které nás obklopují. Více o síle barev viz  Barevná typologie.

Jsem přesvědčena, že zodpovědnost za naše zdraví je na každém z nás. 

Pracuji s klienty individuálně, vedu skupinová zdravotní cvičení, pořádám semináře a přednášky.


Život v harmonii

V harmonii sám se sebou, přírodou, s celým Vesmírem.