Barevná typologie

To, jak nás vnímá okolí, to není jen náš vnější vzhled, nýbrž i to, co jsme uvnitř.

Správnými barvami dokážeme prozářit naši duši, což se projeví i navenek.

Svým chováním, vystupováním, oblékáním říkáme okolí, jak si vážíme sami sebe i druhých. Jakého jsme již dosáhli úspěchu. Je to pro naši kariéru stejně důležité jako naše vědomosti a schopnosti.

Nejjistější způsob, jak si o vás ostatní mohou vytvořit špatný úsudek během prvních 4 minut, je mít sám na sebe špatný názor.“            Davis Lewis: Tajná řeč těla

Pokud chceme vylepšit svůj vzhled, je vhodné začít u barev. Každý jsme originál. Každý máme škálu barev, které nám sluší, ve kterých se cítíme dobře, vypadáme mladistvě a zářivě. A naopak škálu barev, které nám přidávají léta a ve kterých vypadáme unaveně a nezdravě.  Náš barevný typ je dán zejména odstínem pokožky, barvou očí, zubů, vlasů. Po celý život zůstává stejný.  Měníme pouze styl oblékání, a to vzhledem ke svému současnému postavení, vnímání a životnímu stylu.      

                                                                                   duha

 

Barvy jsou vibrace, kmitající na určitých frekvencích, které na nás mají mocný vliv, jsme-li si toho vědomi, nebo ne. Vlivům barev jsme vystaveni neustále - v přírodě (modré nebe, moře, zelené lesy a tráva, žlutý písek, slunce, oranžové a červené barvy při východu či západu Slunce,...), naším oblečením, barvami v bytě a na pracovišti, i barva naší stravy má svůj vliv. Různé vibrace barev na nás působí obzvláště prostřednictvím čaker. Poslouchejme potřeby našeho těla a vyberme si barvu ze "své" škály, po které naše podvědomí sáhne. Nevědomky tak posílíme čakru, která zrovna potřebuje "pohladit" a zharmonizovat.

Analýza vlastní postavy a korekce drobných nedostatků s využitím těch "našich" barev zajistí dokonalý vzhled a naši potřebnou sebedůvěru.                           

 

Zpět                                                              


Život v harmonii

V harmonii sám se sebou, přírodou, s celým Vesmírem.